اسفرورین
 
قالب وبلاگ

بالاخره پس از سالها  به برکت بارندگی های اخیر نه تنها چاله روخونه آب بخود دید بلکه پشتونه روخونه، چارینه میوه و... نیز از عطش آب برآمدند و اصالت خویش را یافتند. یادمان نرفته است که در سالها پیش چندین ماه از سال در این رودخانه ها آب در جریان بود و باغات و مزارع اسفرورین با آن آبیاری میشد. ولی متاسفانه در سالهای اخیر جز شن و ماسه در کف این رودخانه ها رویت نمی شود که بعضی علت را خشکسالی های سالهای اخیر عنوان می کنند و یعضی دیگر که اصولا همه چیز را با عینک سیاست  می بینند علت را در احداث سدهایی عنوان می کنند که در زمان نمایندگی آقای مهندس رجب در منطقه خرمدشت و نرجه به بهره برداری رسیده است.

بگذریم! در این چند روز از اینکه  کشاورزان اسفرورینی را می دیدم که با شادمانی وصف ناشدنی در حال آبیاری مزارع و باغات بودند در پوست خود نمی گنجیدم و متاثر گشتم از شنیدن خبر آب گرفتگی یکی دو واحد مسکونی همشهریان و عذر خواهی از محضر شما که  این پست از تصاویر واقعه بی بهره بود.

[ یکشنبه ۱۳۸٩/٢/٥ ] [ ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ ] [ علی فخار سلیمانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اسفرورینی هستم، اسفرورین شهر من، زادگاه و موطن من. می خواهم از شهرم بنویسم از مردمانش، از نوع زندگی، از نوع روابط بین شان، از سنت هایش، از کوچه و خیابان هایش، از تاریخش و خلاصه از هر چیزی که فکرش را بکنید.
امکانات وب