اسفرورین
 
قالب وبلاگ

در ایامی نه چندان نزدیک طبق روال معمول اداره ای همزمان به شهرهای اسفرورین و شال اعطا شده بود و دو نفر از کاندیداهای معرفی شده از طرف اهالی دو شهر جهت تصدی مدیریت اداره مذکور برای  انجام مصاحبه به پایتخت می روند.

در ابتدا کاندیدای شهر همجوار به اتاق مصاحبه می رود و بعد از معارفه و توضیحات مختصر، مصاحبه کننده جهت محک زدن اطلاعات سیاسی از ایشان درباره GAT می پرسد که در جواب چنان اطلاعات کامل خود را در باره سازمان تجارت جهانی به رخ مصاحبه کننده می کشد  که ایشان را به تحسین وا می  دارد.

نوبت به همشهری می رسد به اتاق مصاحبه می رود و مصاحبه گر از ایشان نیز از GAT می پرسد همشهری ما نیز که فقط به واسطه اینکه حسن شهرت داشته و در محل فقط آدم خوبی بوده مانند آدم هایی که برای اولین بار چیزی به گوششان برمی خورد در جواب می گوید: قات... گات...؟ وایشان در جواب سوالات بعدی نیز بهتر از این عمل نمی کند.

بعدها فرد مصاحبه گر که از رقابت این دو محل باخبر بوده نزد یکی از افراد  متنفذ استان از کاردانی و شایستگی کاندیدای شهر همجوار تعریف و تمجید می کند و از اسفرورینی ها که همچون کاندیدایی معرفی کرده اند که حتی اطلاعات معمولی نیز در رابطه با پست مربوطه ندارد گله و شکایت می کند و اظهار می دارد که قطعا در آینده شهر رقیب به واسطه کاردانی و حسن مدیریت مدیرانش در مسیر پیشرفت و تعالی حرکت می کند و مردم اسفرورین نیز بدون توجه به عملکرد خویش لب به اعتراض خواهند گشود که چرا توزیع امکانات عادلانه نیست و ...

انتظار این بود شورای جدید که در یک سال گذشته کارهای بزرگی را به سرانجام رسانده است سنت شکنی نماید ولی نه! مثل اینکه این بیماری نخبه کشی، بیماری همه دوران ما اسفرورینی هاست واقعا چند درصد از خروجی دانشگاهیان اسفرورینی در شهر مثمر ثمر بوده اند ومسئولین سنتی شهر از توانایی های ایشان استفاده کرده ا ند و ایشان را به افراد فاقد تخصص ترجیح داده اند. تا کی چوب ندانم کاریهای خودمان را بخوریم و دم بر نیاوریم.

 می گوئید نه  می توانید نظری به سرپرست شهرداری شهر بیندازید. نمی دانم تا کی باید دولادولا شترسواری کنیم و برای خوشایند معدودی جمعی را قربانی کنیم. 

 

[ جمعه ۱۳۸٧/۱٢/٩ ] [ ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ ] [ علی فخار سلیمانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اسفرورینی هستم، اسفرورین شهر من، زادگاه و موطن من. می خواهم از شهرم بنویسم از مردمانش، از نوع زندگی، از نوع روابط بین شان، از سنت هایش، از کوچه و خیابان هایش، از تاریخش و خلاصه از هر چیزی که فکرش را بکنید.
امکانات وب