اسفرورین
 
قالب وبلاگ

-سیب-زمینی 

در یکی از سال های نه چندان دور به رسم عادت  که هر سال یکی از محصولات پیاز ، سیب زمینی، گوجه فرنگی ، کشمش و.... به علت کثزت کاشت ویا به هر دلیل دیگر روی دست کشاورزان بدبخت می ماند نوبت به پیاز رسیده بود که مهر گندیدگی بر تارک آن حک شود  قیمت پایین آن سبب شده بود که کشاورزان  پیاز ها را بعد از برداشت در خانه ها به امید بالا رفتن قیمت  انبار نمایند ولی قیمت ها نه تنها بالا نرفت بلکه بعد از مدتی هیچ خریداری یافت نمی شد تا اینکه پیازها در انبارها شروع به فاسد شدن کردند و اهالی اسفرورین  پیازهای فاسد را به داخل کانال آب می ریختند که این خود عواقب بهداشتی بدی به بار آورده بود و لذا از اهالی خواسته شد که ازاین کار اجتناب نمایند . کشاورزان که هیچ راهی برای خلاص شدن از محصول یکسال خویش نمی یافتند در شبانگاهان به صورت پنهانی پیاز ها را در خیابان تخلیه می کردند که در رابطه با این تخلیه های غیرقانونی چندین همسایه با یکدیگر به نزاع برخاستند . 

اگر نوبتی نیز باشد امسال نوبت سیب زمینی بود تا دچار این سرنوشت شوم شود ولی الحمدالله با درایت مسئولان دیگر مشکل سالهای گذشته  تکرار نشد وجهت خلاصی از دست این محصولات -­­ با قیمتی که در بازارچه ها به فروش می رسد حتی کفاف پول کارگر آن  را نمی دهد-  و جهت جلوگیری از فاسد شدن  تمامی سیب زمینی های موجود بین کارمندان توزیع  می گردد.  

[ پنجشنبه ۱۳۸٧/۱٢/٢٢ ] [ ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ ] [ علی فخار سلیمانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اسفرورینی هستم، اسفرورین شهر من، زادگاه و موطن من. می خواهم از شهرم بنویسم از مردمانش، از نوع زندگی، از نوع روابط بین شان، از سنت هایش، از کوچه و خیابان هایش، از تاریخش و خلاصه از هر چیزی که فکرش را بکنید.
امکانات وب