اسفرورین
 
قالب وبلاگ

وقف را چنین تعریف کرده‌اند: منعفت حاصل از چیزی را در راه بخصوصی خرج کردن. و وقف در صورتی صحیح می‌باشد که منظور واقف از وقف حبس عین به منظور قرب الهی و فی سبیل الله باشد.  و در این راستا اموال و املاک فروانی نیز در راه احداث مسجد، مدرسه و بیمارستان با سنت حسنه وقف انجام می شود و متولی اداره این املاک و مستغلات نیز ادره اوقاف می باشد.

مرکز فوریتهای پزشکی نیز وظیفه خدمت رسانی به تمامی بیماران و مصدومان در هر کجا که فکرش را بکنید دارد و شاید از معدود ارگانهای کشور می باشد که تمام خدمات آن رایگان می باشد و شعار «خدمات اورژانس رایگان است» را با افتخار سر لوحه کار خویش قرار داده است. پرسنل اورژانس 115 به سان فرشتگان نجات به داد مصدومان، در این جاده های پرخطر می شتابند که سالیانه دهها هزار نفر را از بین  ما می برد و دستان ایشان به سان مرهمی است بر زخم های پیر زنان و پیر مردانی که حتی فرزندان خویش را از خود دور می بینند...

با این تعاریف قرابت این دو نهاد بیشتر در اذهان متبادر می گردد و ایجاد شرایط برای خدمت رسانی اورژانس با نیات واقفین  همخوانی فراوانی دارد در همین راستا در سال 1386 طی توافقی مقرر گردید که مرکز اورژانس استان با قرار دادن یک دستگاه کانکس در قطعه زمینی که در سه  راه شامی شاپ جهت احداث مسجد و خدمات دیگر  از طرف مالکین وقف گردیده است پایگاه جاده ای شامی شاپ را راه اندازی نماید. این امر با همت روسای اداره اورژانس استان و ادره اوقاف تاکستان انجام شد و این پایگاه جاده ای منشا خدمت فروانی در حوزه امداد جاده ای شد.

در فروردین ماه 88 اداره اوقاف که رئیس جدیدی بر بالای سر خویش می دید جهت تخلیه این پایگاه به اداره اورژانس استان اولتیماتوم داد و  به نظر سنجی  انجام شده؟! از مسافرین نوروزی استناد کردند که در اینجا کمبود مغازه وجود دارد و بدین وسیله استدلال کردند که برای مسافرین مغازه فروش چیپس و پفک از پایگاه جاده ای  واجب تر است واین کار تجاری نیز بالطبع در راستای واقفین نیز می باشد. و تا آنجایی که نگارنده اطلاع دارد استدلالهای کارشناسی مرکز اورژانس استان نه تنها ریاست اداره اوقاف تاکستان را راضی نکرده است بلکه مجموعه مسئولین تاکستانی نیز بر  این ادعای اداره اوقاف مهر تایید زده اند و جهت فشار بیشتر آب  و برق کانکس را قطع می نمایند و یا اینکه دور پایگاه مربوطه را به بهانه کندن پی، خندق حفر می نمایند.

و الی آخر...


[ یکشنبه ۱۳۸۸/٢/۱۳ ] [ ٩:٠۸ ‎ب.ظ ] [ علی فخار سلیمانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اسفرورینی هستم، اسفرورین شهر من، زادگاه و موطن من. می خواهم از شهرم بنویسم از مردمانش، از نوع زندگی، از نوع روابط بین شان، از سنت هایش، از کوچه و خیابان هایش، از تاریخش و خلاصه از هر چیزی که فکرش را بکنید.
امکانات وب