اسفرورین
 
قالب وبلاگ

زمانی که حاج آقا اسلامی برای اولین بار در انتخابات مجلس خبرگان کاندیدا شدند شروع به تبلیغات انتخاباتی کردند و چندین جلسه سخنرانی نیز در اسفرورین برگزار شد از آنجا که رقابتی دیرینه و تاریخی بین دو بخش شال و اسفرورین وجود داشته و دارد و از طرفی ایشان نیز از نسبی شالی و نسبتی با حاج آقا شالی برخوردار بودند حتی خوشبین ترین ها هم فکر نمی کردند که بیشترین در صد آرا را در سطح استان در اسفرورین کسب نمایند. چرایی این رای اسفرورینی ها به نظرم به چند دلیل می تواند باشد:

1-اولین دلیل شاید حسن نیت همشهریان است که خیلی سریع کینه و کدورت غیر اسفرورینی ها از دلشان بیرون می رود و سریع دست دوستی ایشان را به گرمی می فشارند.

2-دلیل دوم را از منافع مقطعی بعضی از گروه های سیاسی می توان یافت که در زمانی ادعای ایران برای ایرانیان داشتند ولی در برهه ای با تغییر رویکردی 180 درجه ای از حمایت  خاتمی و تاکندی به دامان مصباح و اسلامی افتاده اند.

3-علت دیگر حمایت اسفرورینی ها از حاج آقا اسلامی را می توان در حضور حاج بهمن طاهرخانی در اردوگاه ایشان یافت و پرواضح است که جایگاه شغلی ایشان در اسفرورین چه طرفدارانی می تواند داشته باشد. 

4- دلیل دیگر را باید  در جناح مشهور به شیخ قدرتی ها در اسفرورین جستجو کرد که سالهاست سران این گروه خود را علم و ستون این جناح دانسته و معتقدند که دیگران باید در گرد آن سینه بزنند و برخلاف این جماعت جناح مقابل با درایت خاصی به تمام تازه کارهای سیاسی میدان فعالیت داده و برایشان شأن سیاسی قائل می شود.

بهر حال دلیل هر چه باشد نتیجه آن است که  نه تنهاحاج آقا اسلامی در دو دوره انتخابات خبرگان رای زیادی در اسفرورین کسب کرده اند بلکه هم اکنون خویش را صاحب پایگاه در اسفرورین می داند. ولی حق آنست که ایشان نیز از منافع اسفرورین در سطح شهرستان و استان دفاع نمایند ولی متاسفانه گاها خبرهای متناقضی به گوش می رسد که امید است فقط  در حد شایعه باشد چون واقعا دور از انصاف است.

[ چهارشنبه ۱۳۸۸/۳/٦ ] [ ۱:۳٥ ‎ب.ظ ] [ علی فخار سلیمانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اسفرورینی هستم، اسفرورین شهر من، زادگاه و موطن من. می خواهم از شهرم بنویسم از مردمانش، از نوع زندگی، از نوع روابط بین شان، از سنت هایش، از کوچه و خیابان هایش، از تاریخش و خلاصه از هر چیزی که فکرش را بکنید.
امکانات وب