اسفرورین
 
قالب وبلاگ

امروز روز هفتم تیر است یادآور هفتم تیر سال 60، روزی که واقعه ای عظیم بوقوع پیوست  و انقلاب نوپای ایران وارد مرحله جدیدی شد. در چنین روزی در سال 60 منافقین کوردل با انفجار بمبی در مقر حزب جمهوری اسلامی یاران گرانقدری از انقلاب را به شهادت رساندند که آیت الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی دبیر کل حزب و اولین رئیس دیوان عالی کشور پس از انقلاب و نایب رئیس مجلس خبرگان قانون اساسی نیز در بین شهدا بود و بحق نیز به عنوان سیدالشهدا ی 72 تن شهید این واقعه جانسوز در تاریخ انقلاب اسلامی ایران مشهور گشت.

شهید بهشتی در دوران حیات خویش در بعد از انقلاب مورد جفاهای بسیاری قرار گرفت. چه از طرف انقلابیون و چه از طرف عمال بنی صدر و منافقین که با شعار «بهشتی بهشتی طالقانی را تو کشتی » این بزرگوار را مورد هجمه قرار می دادند و ایشان نیز جهت عدم آسیب به نهال نوپای انقلاب دم فرو می بستند. و بحق بعد از شهادت به شهید مظلوم انقلاب شهره آفاق شد.

مثل اینکه مظلومیت بر تارک این خانواده حک شده است چون خانواده این شهید گرانقدر نیز بعد از ایشان دچار مظلومیت معناداری شده اند. آیا تاکنون از خود پرسیده ایم خانواده این شهید مظلوم کجایند؟ و چه مواضعی در رابطه با وقایع اخیر دارند؟ آیا از خود پرسیده ایم که چرا رسانه ملی در ایام بزرگداشت این شهید به سراغ آنها نمی رود؟ در حالی که در باره شهدایی با مرتبه و اثرگذاری به مراتب کمتر از شهید بهشتی به سراغ تمام ایل و تبار آنها رفته و  از آنها جویای خاطرات آن شهدا می شود.

علت را باید در مواضع دو فرزند ذکور استاد بهشتی آقایان علیرضا و محمدرضا حسینی بهشتی جستجو کرد که هردو این بزرگواران از مشاوران و اعضای اصلی ستاد آقای میرحسین موسوی می باشند و دکتر علیرضا حسینی بهشتی به عنوان مدیرمسئول روزنامه کلمه سبز نیز فعال بود. نشریه ای که بدون هیچ دلیل و مدرکی در هفته قوه قضائیه که بپاس شهادت پدر گرامی ایشان نام گرفته توقیف گشته است.

فقط خانواده شهید بهشتی نیستند که دچار این بایکوت خبری رسانه ملی شده اند بلکه خانواده رئیس جمهور شهید رجایی نیز دچار این سرنوشت شده اند رئیس جمهوری که امروز همه دوست دارند که حتی بوی ایشان را بدهند ولی در عین حال همسر گرامی ایشان باید در محاق خبری فرو رود. چرا؟ پرواضح است و باید دلیل را در مواضع ایشان جستجو کرد. خانم عاتقه صدیقی همسر گرامی شهید رجایی نماینده دور اول تا سوم مجلس شورای اسلامی از حامیان پروپاقرص ستاد آقای موسوی بودند و چه دلیلی از این مهمتر برای مسئولین رسانه ملی که ایشان را نیز از برنامه های صداوسیما حتی در ایام شهادت رجایی و باهنر که هفته دولت نام گرفته است  حذف نمایند.  

به برکت عملکرد رسانه ملی مثال در این مقال فراوان است. فراموش نکرده ایم که در ایام رای اعتماد آقای محصولی جهت تصدی پست وزارت کشور خانم فاطمه چهل امیرانی همسر شهید حمید باکری  نامه سرگشاده ای به نمایندگان مجلس هشتم نوشت و آنها را از دادن رای اعتماد به محصولی برحذر داشت. هرچند نمایندگان وقعی به آن نامه ننهادند ولی فقط گذشت چند ماه لازم بود تا حقانیت ادعای این بزرگوار به اثبات برسد. بهر حال ایشان نیز در انتخابات اخیر در جمع حامیان پرپاقرص موسوی بودند.

ژیلا بدیهیان (همسر سردار شهید حاج محمد ابراهیم همت) و مهدی همت (فرزند آن عزیز)، فاطمه چهل امیرانی (همسر سردار شهید حمید باکری) و احسان و ‌آسیه باکری(فرزند آن عزیز)، صفیه مدرسی (همسر سردار شهید مهدی باکری)، لیلا زین الدین (فرزند سردار شهید مهدی زین الدین)، حجت الاسلام محمد اشرفی اصفهانی فرزند شهید محراب و پدر سردار شهید جهان آرا و دیگر بزرگواران همگی از نخست وزیر محبوب امام حمایت کرده اند.

بهرحال مواضع این بزرگواران شاید برای ما حجت نباشد ولی جستجو درباره دلایل و چرایی این حمایت ها قطعا حجاب از خیلی از حقایق بر می دارد.

بله! مسئولین رسانه ملی و سایر مسئولین کشوری ثابت کرده اند که هرکسی حتی خانواده های شهدای بزرگ انقلاب  چنانچه مواضعی مطابق میل آقایان نداشته باشند جایی در اخبار  و سایر رسانه های تحت الامر ایشان ندارند.

[ دوشنبه ۱۳۸۸/٤/۸ ] [ ۱٢:٤٥ ‎ق.ظ ] [ علی فخار سلیمانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اسفرورینی هستم، اسفرورین شهر من، زادگاه و موطن من. می خواهم از شهرم بنویسم از مردمانش، از نوع زندگی، از نوع روابط بین شان، از سنت هایش، از کوچه و خیابان هایش، از تاریخش و خلاصه از هر چیزی که فکرش را بکنید.
امکانات وب