اسفرورین
 
قالب وبلاگ

پرده اول:

به گواه بزرگان در قید حیات و آنهایی  که مانند مشهدی نجات احمدی دار فانی را وداع گفته اند یکی از کسانی که در دوران انقلاب هدایت تجمعات مبارزاتی در روستای اسفرورین سالهای 56 و 57 را به عهده داشت کسی نبود جز روحانی جوانی به اسم «شیخ حسن رحیمی فر»

پرده دوم:

بعد از پیروزی انقلاب در جریان تشکیل کمیته اسفرورین نوبت به انتخاب رئیس کمیته اسفرورین می رسد اکنون که اسفرورینی ها  به تأسی از روستای همجوار که دارای رهبری معنوی بودند دور حاج آقا سید محمود قافله باشی حلقه زده اند. حاج آقا قافله باشی نیز در جلسه تعیین رئیس کمیته انقلاب اسفرورین، خود را رئیس معرفی می کند. با یادآوری بعضی از انقلابیون حاضر در جلسه که شما در اکثر مواقع در قم سکونت دارید و لذا دسترسی به شما قدری مشکل است جهت رفع مشکل شیخ حبیب را به عنوان جانشین خود بر می گزینند.

در این لحظه خدابیامرز مشهدی نجات احمدی با دلخوری می گوید «پس شیخ حسن چه؟» و در جواب رئیس جلسه اعلام می کند که «آچی ایجه ایچی میه روم». شیخ جوان با دلخوری جلسه را ترک می کند و ....

پرده انتخابات:

در انتخابات ریاست جمهوری دهم شیخ حسن که دیگر غبار پیری بر محاسن دارد همراه با بسیاری از دلسوزان نظام تلاش می کرد که موسوی را به مردم اسفرورین  بشناساند و در مقابل روحانی از همان بخش رقیب به طور فعال در مجالس اسفرورینی شرکت می کرد و مردم را به ادامه وضع موجود تشویق می کرد.

بی پرده:

یک همشهری می گفت: «به شیخ حسن بگو تو را چکار به انتخابات! و به شما چه که مردم به چه کسی رای می دهند؟»

همشهری دیگر با اعتقاد خاصی می گفت:  «لابد حاج آقا اسلامی چیزی می داند که می گوید وضع موجود خوب است و  باید به آقای احمدی نژاد رای بدهیم.»

و آن دیگری اعتراض می کرد که چرا یک شالی باید در اسفرورین تعیین تکلیف نماید مگر در اسفرورین قحط الرجال شده است.

من نیز پیش خود می گفتم که از قدیم گفته اند «مرغ همسایه غاز است» و اگر آنروز بزرگان ما روحانی جوان، انقلابی و تحصیلکرده را از دایره خودی خارج نمی کردند اکنون کاسه چه کنم چه کنم را بدست نمی گرفتیم.

[ پنجشنبه ۱۳۸۸/٥/۱ ] [ ۸:۱٠ ‎ب.ظ ] [ علی فخار سلیمانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اسفرورینی هستم، اسفرورین شهر من، زادگاه و موطن من. می خواهم از شهرم بنویسم از مردمانش، از نوع زندگی، از نوع روابط بین شان، از سنت هایش، از کوچه و خیابان هایش، از تاریخش و خلاصه از هر چیزی که فکرش را بکنید.
امکانات وب