اسفرورین
 
قالب وبلاگ

تقریبا در همین ایام سال 68 بود، از مراسمی برمی گشتم که به مناسبت  شهر شدن اسفرورین در مسجد جامع برگزار شده بود و مردم  از اینکه اسفرورین از این به بعد عنوان شهر را به یدک می کشد خوشحال و خندان بودند. همیشه مخالف می گفت «دلتون خوشه ها از این به بعد واسه هر کاری باید پول بدی، فوری نمیاند که واسه تون  پارک و سالن ورزش درست کنند ولی شهرداری مستقر می کنند که حتی واسه ساختن یه لونه مرغ هم ازت پول طلب می کنند، اداره آب می آورند که باید پول انشعاب وغیره بدی و...». من که در حدی نبودم درباره صحت و سقم گفته های ایشان چیزی بگویم مانند یک شنونده خوب همه بیانات ایشان را تا به امروز به یاد دارم.

بگذریم ولی خالی از لطف نیست که بدانیم ارتقای عنوانی اسفرورین در دولت میرحسین موسوی تصویب و با نامه ذیل به وزارت کشور ابلاغ گردید:

تبدیل روستای اسفرورین از توابع بخش بوئین‌زهرا در شهرستان قزوین به شهر اسفرورین
1368.04.03
- .5816ت300 - 1368.04.12 - 616

تقسیمات کشوری
‌وزارت کشور
‌هیأت وزیران در جلسه مورخ 1368.4.3 بنا به پیشنهاد شماره 1187.1.53 مورخ 1368.2.19 وزارت کشور به موجب ماده 4 قانون تعاریف و ضوابط‌تقسیمات کشوری مصوب پانزدهم تیر ماه یک هزار و سیصد و شصت و دو و در اجرای ماده 13 همین قانون تصویب نمودند:
‌روستای اسفرورین از توابع بخش بویین زهرا در شهرستان قزوین بامحدوده فعلی خود به شهر تبدیل و به عنوان شهر اسفرورین شناخته شود.


‌میرحسین موسوی - نخست‌وزیر

[ شنبه ۱۳۸۸/٦/٢۱ ] [ ٢:٢٤ ‎ب.ظ ] [ علی فخار سلیمانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اسفرورینی هستم، اسفرورین شهر من، زادگاه و موطن من. می خواهم از شهرم بنویسم از مردمانش، از نوع زندگی، از نوع روابط بین شان، از سنت هایش، از کوچه و خیابان هایش، از تاریخش و خلاصه از هر چیزی که فکرش را بکنید.
امکانات وب