اسفرورین
 
قالب وبلاگ

چندی پیش نشریه وزین تابان در صفحه حوادث خود خبری با عنوان «مرگ پرابهام مادر 18 ساله در اسفرورین» منتشر کرد که در آن به ماجرای فوت یک مادر 18 ساله در اسفرورین پرداخته بود ظاهرا خبرنگار محلی تابان با قصه پردازی ماجرای فوت را مشکوک جلوه داده و فرد مظنون را شوهر ایشان معرفی می کند و زمینه ارتکاب به جرم را نیز اختلافات خانوادگی عنوان می کند. از آنجائیکه اسفرورین دارای بافتی محلی و فامیلی است چاپ این خبر  بر اولیای دم گران آمد و با حضور در نشریه دروغ بودن خبر را به اطلاع مسئولین نشریه می رسانند و نتیجه آن می شود که در شماره بعدی در صفحه حوادث خبر قبلی تکذیب می شود ولی این تکذیبیه خانواده مرحومه را راضی نمی نماید و آنها جهت کشف هویت خبرنگار متوسل به دستگاه قضایی می گردند.

شنیده شده است که هفته گذشته، یکی از نزدیکان نشریه به همراه ... با پادرمیانی ریش سفیدان محلی در منزل یکی از اهالی طی دیدار با خانواده متوفی خواستار صرف نظر از اقدام قضایی می شوند. ولی ایشان با اصرار بر شناسایی هویت خبرنگار جلسه را به شکست می کشانند.

به نظر نگارنده در این ماجرا، نه نشریه مقصر است و نه صاحب عزا. نشریه ای که به خبرنگار محلی خود اعتماد کرده است و خانواده ای که ما می دانیم اینچنین برچسبی در شهری مانند اسفرورین چه عواقبی برایشان دارد. توصیه من به جوانان همشهری که برای رسانه های استان خبررسانی می کنند این است که در تهیه خبر دقت لازم را داشته باشند و حتما حساسیت های محلی را مدنظر قرار دهند. تا انشاالله هم از اعتماد نشریات به خبرنگاران محلی کاسته نشود و همچنین آبروی خانواده ای ریخته نشود.

لینک خبر:http://www.tabannews.net/totla.php?id=5513

[ شنبه ۱۳۸۸/٦/٢۱ ] [ ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ ] [ علی فخار سلیمانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اسفرورینی هستم، اسفرورین شهر من، زادگاه و موطن من. می خواهم از شهرم بنویسم از مردمانش، از نوع زندگی، از نوع روابط بین شان، از سنت هایش، از کوچه و خیابان هایش، از تاریخش و خلاصه از هر چیزی که فکرش را بکنید.
امکانات وب