اسفرورین
 
قالب وبلاگ

خوشدنش  سر دوندا نی، مردومو را ویه سامیدیه یعنی: طرف سر خودشو نمیتونه درست کنه( منظور کلهبندی بود که جامعه نسوان به سر می بستند) ولی میخواد واسه مردم عروس درست کنه!

این ضرب المثل تاتی اشاره به افرادی دارد که در اداره کردن امور خود درمانده اند ولی ادعای مدیریت و رهبری دیگران را دارند و اصولا  اصرار این افراد به انجام کارهای خارج از توان خود  نتیجه خوشایندی نخواهد داشت.

یکی از مصادیق این ضرب المثل خبری است که این روزها در راس اخبار رسانه های داخلی و خارجی خودنمایی می کند. «پناهنده شدن نرگس کلهر دختر مهدی کلهر مشاور رسانه ای و مطبوعاتی رئیس جمهور».

  واقعا کسی که در تربیت و هدایت تنها دختر خویش عاجز است چگونه می تواند در سطح کلان جوانان این مملکت را به سر منزل سعادت راهنمایی کند.

کسی که نمی تواند منطق خویش را در بد بودن رنگ سبز به تنها دختر خویش بقبولاند چگونه توانسته است تمام تریبون های ملی را در اختیار گرفته  تا جنبش سبز را نکوهش کند و در این مقام به بالاترین مسئول اجرایی کشور مشاوره بدهد.

بقول سهراب سپهری  چشم ها را باید شست و جور دیگر باید دید چنانچه آقای کلهر چشماهایش را بشوید و جور دیگر به وقایع اخیر بنگرد شاید این واقعه را _که با تمامی توان سعی دارد انتساب فرزند خویش را به خود نفی نماید_ یک هدیه آسمانی بداند تا نسبت به تصحیح مواضعش اقدام نماید.

 اما چتن!!

[ چهارشنبه ۱۳۸۸/٧/٢٩ ] [ ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ ] [ علی فخار سلیمانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اسفرورینی هستم، اسفرورین شهر من، زادگاه و موطن من. می خواهم از شهرم بنویسم از مردمانش، از نوع زندگی، از نوع روابط بین شان، از سنت هایش، از کوچه و خیابان هایش، از تاریخش و خلاصه از هر چیزی که فکرش را بکنید.
امکانات وب