اسفرورین
 
قالب وبلاگ

یکی دو سالی بود که شورای محترم اسفرورین  تلاش می کند که یک واحد دانشگاه پیام نور را در اسفرورین  دایر نماید و در این مسیر رایزنی های فراوانی انجام داده اند و در این بین از ظرفیت نماینده محترم شهرستان تاکستان  نیز استفاده کرده اند.

اما شنیده ها حاکی است که حاج آقا اسلامی نماینده محترم مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری طی ملاقات حضوری که با ریاست محترم جمهوری داشته اند  مجوز احداث این واحد دانشگاهی را در شهر همجوار شال اخذ نموده اند و امسال نیز این واحد دانشگاهی در پی جذب دانشجو بوده است.

در رابطه با این موضوع چند نکته ای لازم به ذکر است:

  • از آنجائیکه شال سالهاست دارای یک واحد دانشگاه آزاد اسلامی است  مسئولین بنابر چه توجیهی دانشگاه پیام نور را نیز به این شهر منتقل کرده اند؟
  • هرچند این گله از مسئولین دخیل در این امر باقی است اما حساب حاج آقا اسلامی از دیگر مسئولان جداست یکی اینکه نماینده محترم خبرگان استان باید مظهر عدالت در سطح استان و شهرستان باشد آیا در صورت صحت خبر،  ایشان با این اقدام عدالت را رعایت نموده اند؟ دوم اینکه  گذشته از عدالت و باقی تعارفات رایج، شرط نمک شناسی نیز ایجاب می کرد که آیت الله اسلامی جور دیگری اقدام می نمود چون ما اهالی اسفرورین یادمان نرفته که به اقرار خود ایشان در انتخابات دوره چهارم مجلس خبرگان  حتب بیشتر از زادگاهش به ایشان رای داده ایم. گو اینکه اقدام متقابل ایجاب می کرد که اسفرورینی ها نیز آنگونه با حاج آقا اسلامی برخورد نمایند که همشهریان ایشان در انتخابات دوره سوم مجلس خبرگان رهبری که در آبان ماه 77  برگزار شد با فقیه فقید اسفرورینی حضرت آیت الله سید محمود قافله باشی (ره) برخورد نمودند.   
  • سالها بود که با تدبیر مسئولین نظام در جدا کردن اسفرورین و شال و انضمام آنها به شهرستان های تاکستان و بوئین زهرا آتش رقابت بین این دو رقیب سنتی فروکش کرده بود. شایسته نیست که با اقدامات نسنجیده دوباره بر آاتش اختلافات شال و اسفرورین هیزم بیافزاییم.
  • شورای اسفرورین می توانست با همکاری حامیان اسفرورینی امام جمعه محترم شهرستان  از ظرفیت ایشان  نیز در این امراستفاده نماید و این انتقاد جدی به شورای شهر وارد است که از تمام ظرفیت گروه های سیاسی شهر برای پیشبرد امور استفاده نمی نماید. هرچند به نظر نگارنده این ضعف شورای شهر ذره ای از مسئولیت حامیان اسفرورینی ایشان در رابطه با پیگیری منافع اسفرورین نمی کاهد.
  • به نظر می رسد احداث واحد های دانشگاهی در شهر همجوار فقط تکه ای از پازل تغییرات اساسی است که در آینده در سطح منطقه  شاهد خواهیم بود.
  • بنابر آخرین شنیده ها ریاست دانشگاه پیام نور وقتی که با اصرار اعضای شورا  و دیگر مسئولین مواجه می شوند شروطی را جهت احداث یک واحد آموزشی در اسفرورین اعلام می نمایند از جمله: واریز یک میلیارد ریال به حساب دانشگاه و ...؟!! که به نظر من مصداق بارز دنبال نخود سیاه فرستادن است.

سخن آخر اینکه از قدیم گفته اند «کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من» . بهر حال ما باید بپذیریم که در کادر سازی و نبروسازی طی دهه های گذشته بسیار ضعبف عمل کرده ایم  و اکنون چوب نداشتن شخصیتهای محوری را می خوریم که در چنین مواقعی تمام گروه های سیاسی شهر را حول منافع اسفرورین بسیج نماید.  وبه اشتباه همیشه پشت شخصیتهای غیر بومی سنگر گرفته ایم و آنها نیز در مواقع اضطرار تعصب محلی خویش را بر رضایت اسفرورینی ها ترجیح داده اند.

[ دوشنبه ۱۳۸۸/۸/٢٥ ] [ ۱:٠۱ ‎ب.ظ ] [ علی فخار سلیمانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اسفرورینی هستم، اسفرورین شهر من، زادگاه و موطن من. می خواهم از شهرم بنویسم از مردمانش، از نوع زندگی، از نوع روابط بین شان، از سنت هایش، از کوچه و خیابان هایش، از تاریخش و خلاصه از هر چیزی که فکرش را بکنید.
امکانات وب