اسفرورین
 
قالب وبلاگ

علی (ع) در خطبه 107 نهج البلاغه به پیشگویی ازحوادث آینده می پردازد و چه زیبا در قالب احتمالات آینده شیعیان خود را از ناراستی زنهار می دهد و در آخرین جمله این خطبه می فرماید:

... وَلُبِسَ الاِْسْلامُ لُبْسَ الْفَرْوِ مَقْلُوباً.  [زمانی فرا می رسد] که اسلام را چون پوستین وارونه پوشند.

پوستین را همه دیده ایم یک روی آن با چینشی  منظم ازپشم و مو زیبایی دلپذیری دارد و وقتی به سطح چرمی زیر آن می چسبد علاوه بر ظاهر زیبا در عمل نیز گرمای بدن را حفظ می نماید. اما روی دیگر  پوستین که چرمی است به علت ساییدن اجسام سخت بر پوست تازه دارای سطحی زمخت و زشت است و مولای متقیان با تمثیلی زیبا زمانی را وعده می دهد که اسلام زیبا را اسلام زشت و اسلام رآفت و رحمت را اسلام خشونت و منتقم عرضه می نمایند به سان آنکه پوستین را وارونه بر تن نماید.

شاید اگر بخواهیم امروزه جامعه آنروز اسلام نوظهور را همانند سازی کنیم همین جامعه پس از انقلاب اسلامی خودمان بهترین و تنهاترین نمونه باشد. انقلابی که  با پرچم اسلام و شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی به پیروزی رسید و معمار کبیر انقلاب، اسلامی را که در گوشه حوزه های علمیه لانه کرده بود را به میان جامعه آورد  و در زمانی که همه ایسم های موجود رو به زوال بودند اسلام را به عنوان یک مکتب زندگی دنیوی و اخروی به جهانیان معرفی کرد.

در ایران پس ازانقلاب که امام(ره) معمار آن بود پیشینه اشرافی  نه تنها مایه مباهات نبود بلکه باعث سرافکندگی نیز بود و لذا رجال به دنبال شجره ای بودند تا ایشان را در شاخه ای به یک روستا، قصبه و ده کوره ای برساند.

  در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود مسئولین مملکتی تشنه قدرت نبودند بلکه شیفته خدمت بودند.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود جوانان بسیجی با نارنجک به زبر تانک بعثی می رفتند و در فراغت از جبهه و جنگ،  بیل و داس بدست در قالب جهاد سازندگی در روستا ها یار ملت بودند و باری از دوش آنان بر می داشتند.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود پبروی از خط امام قلبی بود و به هیچ عنوان بهانه ای و دستاویزی برای حذف رقیب نبود.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود خانواده امام از ارج و قربی برخوردار بودند و مردم و مسئولین حفظ حرمت بیت امام را نه وظیفه بلکه تکلیف برای خویش می دانستند.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود صدا و سیما واقعا رسانه ملی بود و در آن از سروش و بهشتی گرفته تا کیانوری توده ای در برابر دیدگان ملت بحث کلامی می کردند و نه تنها  به نظام و اسلام ضربه  و خدشه ای وارد نمی شد بلکه نهال نوپای نظام اسلامی آبدیده تر می گردید.

 در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود هاشمی وزیر کشور و رئیس مجلس بود، موسوی خوئینی ها دادستان کل و جنتی دبیر شورای نگهبان و موسوی نخست وزیر  بود و کروبی رئیس بنیادشهید و امیر حجاج. جالبتر آنکه هیچ کدام دیگری را نه تنها ضدولایت فقیه و عامل برانداز و سران فتنه و ... خطاب نمی کردند  بلکه بسان آقای یزدی  جایگاه خود در ریاست قوه قضائیه را به هاشمی فارغ شده از ریاست جمهوری تعارف می زدند.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود اگر بهشتی و رجایی و باهنر و مطهری و باکری و همت و زین الدین و... رفتند و با خون خود نظام نوپای انقلاب را آبیاری کردند به پاس رشادت و از خودگذشتگی ایشان خانواده های شهدا از اندک حرمتی برخوردار بودند.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود شعار ملت نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی بود و کلام امامشان نیز  " آمریکا از شوروی بدتر، شوروی از آمریکا بدتر، انگلیس از هر دو بدتر، همه از هم بدتر" بود.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود ...

و اما اکنون چه زیبا!! پوستین انقلاب را وارونه پوشیده ایم. 

[ پنجشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٦ ] [ ۳:۳٢ ‎ب.ظ ] [ علی فخار سلیمانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اسفرورینی هستم، اسفرورین شهر من، زادگاه و موطن من. می خواهم از شهرم بنویسم از مردمانش، از نوع زندگی، از نوع روابط بین شان، از سنت هایش، از کوچه و خیابان هایش، از تاریخش و خلاصه از هر چیزی که فکرش را بکنید.
امکانات وب