نزاع فرهنگی!

در خبرها آمده بود که طی چند روز گذشته بالاخره صبر اعضای تعاونی مسکن فرهنگیان اسفرورین به سر آمده و بدنبال آن سلسله درگیریهای فیزیکی با مدیرعامل تعاونی داشته اند.

ماجرا از این قرار است که در گرماگرم بازار ملک و املاک، تعاونی مذکور قطعه زمینی را در شهرک عارف قزوین معامله می کند و با فراخوان تعداد زیادی از فرهنگیان عضو، هر کدام مبلغ حدودا 120 میلیون ریال به حساب تعاونی واریز می کنند. تهیه این مبلغ برای فرهنگیان با حقوق 300 ، 400 هزار تومانی مشقات فراوانی به همراه داشت پس طبیعی بود که منتظر سوددهی آنی باشند.

در همین گیرودار با یک اقدام دولتی بازار مسکن به رکود کشیده شد و از طرفی مشخص شد که زمین خریداری شده مشکل ثبتی نیز دارد و مدعیانی نیز در بین هستند.

در ابتدا اعضا به صورت فردی و گروهی با مراجعه به تعاونی در پی احقاق حق برمی آیند ولی به نقل از خبرچین، جواب قانع کننده ای در یافت نمی کنند و لذا اقدام قضایی را تنها راه حل می بینند.

فعلا هم در کنار راه های قانونی، بعضی از اعضا راه های غیر قاونی (ضرب و جرح) را نیز جهت احقاق حق امتحان می کنند.

از گوشه کنار شنیده شده است که فردی دلال به اسم س.ح کلاهبردار اصلی بوده و مسئولین تعاونی نیز مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند.

البته به فرهنگیان اسفرورین باید تبریک گفت که  برخلاف رویه ای معقول از یک سوراخ دو بار گزیده شدند و سرنوشت تعاونی مسکن شان را با سرنوشت تعاونی مصرف گره زدند.

/ 1 نظر / 11 بازدید
حامد

سلام وبلاگ خوبي دار... به هر حال براي شما كه يك اسفروريني هستيد جاي تبريك دارد كه افراد با كلاسي مثل شما دارد.. در مورد قضيه نزاع فرهنگي بايد گفت كه اين مشكل نادر در جايي مثل اسفرورين اتفاق مي افتد كه اقايي مثل پرويز و دارودسته اش حتي عرضه يك معامله ساده رو هم نداره و تازه چه طور از دلش دراومده حه حتي به همكاراي فرهنگي خودش هم رحم نكرده.............