سی سال گذشت

 

سی سال گذشت به همین راحتی

نه! چندان هم راحت نبود ولی هر چه  بود به چشم روی هم گذاشتنی سه دهه گذشت

سی سال از شبی گذشت که نادر نقاش  و مسلم صمدی جوانانی را بعد از غروب آفتاب جمع کرده بود و شعار« بختیار بختیار نوکر بی اختیار»  و برای تحریک مردم به شرکت در تظاهرات شعار«مردم چرا نشستید   نکنه که شاه پرستید» را سر می داد و من که کودکی بیش نبودم به توصیه عموی خدابیامرزم هزار دل ناراضی به خانه می رفتم.

انگار همین دیروز بود که خدا بیامرز مشهدی نجات احمدی آن بسیجی مخلص که قبل از انقلاب مسجد محل خدمت خویش را مآمن و مآوی اسفرورینی های جویای کار در کرج قرار داده بود و بعد از انقلاب نیز جلو دار هراجتماعی انقلابی در اسفرورین بود.

و چه جماعتی عظیم در استقبال حاج آقا قافله باشی  به کوچه و خیابان ریخته و ایشان  را از پل چاله روخونه به روستای آن زمان اسفرورین همراهی کردند.

انگار همین چند شب گذشته بود که خدابیامرز علی بخش سلیمانی به همراه تنی چند از اقوام در پشت بام منزل پدری با یک دوربین سعی در رویت تصویر امام (ره) در ماه را داشتند.

انگار همین دیروز بود که به همراه آقای پیلاچی (معلم مدرسه چمران اسفرورین) بعد از به جاآوردن نماز جماعت در قنبتی مسجد سطل رنگ و قلم مو را برداشته و بر دردیوار خیابان ها و مساجد شعارهای انقلابی می نوشتیم  و از مردم می خواستیم که «برای امام دعا کنید»

انگار همین دیروز بود که در آستانه دهه فجر آقای فیضی از ما می خواست که عکس ها و پرچم های انقلابی را در راهروهای مدرسه بهشتی نصب کنیم.

و انگار همین دیروز بود که روزهای مانده به دهه فجر را به ذوق و شوق برنامه های تلویزیون در این دهه سر می کردیم

و...

 

/ 2 نظر / 41 بازدید
مهران

علی آقا کاش شما بزرگتر بودید و بیشتر از حال و هوای آن دوران می نوشتید ما نسل سومی ها بیشتر از افراد دوران مبارزه اطلاع ژیدا می کردیم بقیه که حال اینجور کار ها را ندارند

شعبانی

خوب بود.ولی بهتر بودبصورت کلی تر نقش مردم شهرمان را دروقایع انقلاب خصوصا" مصدود نمودن جاده همدان به تهران جهت جلوگیری از تجهزات زرهی ونیروهای نظامی همدان برای سرکوبی انقلابیون پایتخت را که بسیار با اهمیت بودو...... را هم بنویسید.