راست و دوروش باجِ گردن

مطالبات فرهنگیان دامن مسئولین را در اسفرورین هم می گیرد: ایوب رحیمی معاون سیاسی استاندار که برای شرکت در مراسم روز معلم به اسفرورین آمده بود بعد از مراسم با تجمع چند نفره فرهنگیان اسفرورینی مواجه می شود که پیگیر مطالبات خود بودند و خواستار اقدام مسئولین بودند. شنیده ها حاکی است که ظاهرا جواب آقای معاون به مذاق معلمین خوش نیامده و یکی از آنها زبان به اعتراض گشوده و می گوید: «برای روحانی متاسفم که در دولتش کسی مثل شما مسئول شده و ...» (نقل به مضمون)

زمان برای نماینده نیست: با تغییر دولت، رویکرد بعضی از مسئولین شهر هم دستخوش تحول شده است. موضوع از این قرار است که در یکی از مراسمات بزرگداشت هفته معلم که مهندس رجب رحمانی نماینده شهرستان هم حضور داشته اند؛ علیاری رئیس آموزش و پرورش اسفرورین ضیق وقت را دستاویز قرار داده و مانع از سخنرانی مهندس می شوند. شنیده ها حاکی است که این اقدام علیاری هرچند به مذاق نماینده محترم خوش نیامده ولی مورد استقبال طیف زیادی از همشهریان واقع شده است.

خاطرات گردویی بخشدار: حاشیه های هفته معلم اسفرورین تمامی ندارد. حاج ایرج بخشدار دوست داشتنی اسفرورین در مراسم بزرگداشت مقام معلم خاطره ای نقل کرد که معلمی به بهانه بیرون کشیدن گردو ها از منازل دانش آموزان و استفاده از گردو های خانگی از دانش آموزان می خواهد که با گردو کاردستی درست کنند. معلم که از این ابتکار خود به وجد آمده بود؛ در روز موعود وقتی کاردستی ها آورده شد از هوش سرشارتر بچه ها انگشت به دهان گرفت زیرا همه کاردستی ها با پوسته گردوی بدون مغز ساخته شده بود.

از خاطره بخشدار بگویم و از طنز استاندار نگویم جفاست به مدیر ارشد استان: در حاشیه جلسه شورای اداری استان در 13/2/94 روزبه استاندار بعد از تبریک ایام رو به سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش کرد گفت: «یکی از معلمین قبل از شروع سال تحصیلی با مراجعه به اداره اصرار داشت که فقط روزهای سه شنبه و چهارشنبه برایش کلاس گذاشته شود، با دیدن اصرار معلم، مسئول به کنجکاوی افتاده که چرا فقط روزهای سه شنبه و چهار شنبه؟! در جواب معلم اعلام می دارد: چی فکر کردی! با اطلاعات و تحقیق کامل به اینجا آمده ام، تقویم را دیده ام و روزهای سه شنبه و چهارشنبه بیشترین تعطیلات را  دارند و ...»

این پست تقدیم به تمامی فرهنگیان اسفرورینی

هر چند کمی دیر شده ولی

«ایام مبارک»

/ 5 نظر / 121 بازدید
عمویی

خداییش کجای بخشدار دوست داشتنیه؟قیافش یا عملکردش؟ پا چه خواری هم حدی داره.

سید شجاعیان

انشاء الله نمی گذاریم اصلاحات بیشتر از این کشور رو به پرتگاه نزدیک کنند و بیشتر از این با آبروی کشور ایران اسلامی بازی کنند .

سلیمانی

سلام برادر عزیز اکنون 2 سال از دولت تدبیر و امید میگذرد نه شما نه آقای عمران رحیمی فر نه آقای عباس شفیعی و نه آقای صدرا عموئی هیچ نقدی را در مورد سیاست های داخلی و خارجی این دولت به متن در نیاورده اید چرا ؟؟؟ شاید دلیلش نزدیک بودن افکار شما 4 نفر به دولت دلیلش باشد . شاید هم وابستگی شما و شاید هم.... آزادی قلم ؟؟ آزادی بیان ؟؟

آنتی سید شجائیان

کاملا حق با شماست دولت اصلاحات معاون اول و مشاورانش به جرم دزدی و اختلاص زندانند و کشور رو به لبه پرتگاه نزدیک کردند... راستی سید تو اون دکل 78 میلیون دلاری رو که تو دولت دزدان ببخشید پاکدستان گم شده بود رو ندیدی؟؟

صدرا

سلیمانی جان خواهشاً از این مالیخولیا و توهم بیا بیرون. من هنوز آقایان رحیمی فر و فخار سلیمانی عزیز رو -که دورادور دوستش می دارم- از نزدیک ندیدم. آقای شفیعی رو هم یک و دوباری دیدم. و از نظر فکری هم راه و روش خودم رو دارم و اندیشه ورزی رو بسیار از سیاست ورزی دوست تر می دارم. به عنوان کسی که زیر خط فقر نفس می کشد به شما هم پیشنهاد می کنم از خربزه فاصله بگیرید و به نان بچسبید. به قول قیصر امین پور این شاعر نازنین معاصر، نان را از هر طرف که بخوانی نان است و از قول من بشنوید کشک را هم از هر طرف که بخوانی کشک است! عزت زیاد