پوستین وارونه

علی (ع) در خطبه 107 نهج البلاغه به پیشگویی ازحوادث آینده می پردازد و چه زیبا در قالب احتمالات آینده شیعیان خود را از ناراستی زنهار می دهد و در آخرین جمله این خطبه می فرماید:

... وَلُبِسَ الاِْسْلامُ لُبْسَ الْفَرْوِ مَقْلُوباً.  [زمانی فرا می رسد] که اسلام را چون پوستین وارونه پوشند.

پوستین را همه دیده ایم یک روی آن با چینشی  منظم ازپشم و مو زیبایی دلپذیری دارد و وقتی به سطح چرمی زیر آن می چسبد علاوه بر ظاهر زیبا در عمل نیز گرمای بدن را حفظ می نماید. اما روی دیگر  پوستین که چرمی است به علت ساییدن اجسام سخت بر پوست تازه دارای سطحی زمخت و زشت است و مولای متقیان با تمثیلی زیبا زمانی را وعده می دهد که اسلام زیبا را اسلام زشت و اسلام رآفت و رحمت را اسلام خشونت و منتقم عرضه می نمایند به سان آنکه پوستین را وارونه بر تن نماید.

شاید اگر بخواهیم امروزه جامعه آنروز اسلام نوظهور را همانند سازی کنیم همین جامعه پس از انقلاب اسلامی خودمان بهترین و تنهاترین نمونه باشد. انقلابی که  با پرچم اسلام و شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی به پیروزی رسید و معمار کبیر انقلاب، اسلامی را که در گوشه حوزه های علمیه لانه کرده بود را به میان جامعه آورد  و در زمانی که همه ایسم های موجود رو به زوال بودند اسلام را به عنوان یک مکتب زندگی دنیوی و اخروی به جهانیان معرفی کرد.

در ایران پس ازانقلاب که امام(ره) معمار آن بود پیشینه اشرافی  نه تنها مایه مباهات نبود بلکه باعث سرافکندگی نیز بود و لذا رجال به دنبال شجره ای بودند تا ایشان را در شاخه ای به یک روستا، قصبه و ده کوره ای برساند.

  در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود مسئولین مملکتی تشنه قدرت نبودند بلکه شیفته خدمت بودند.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود جوانان بسیجی با نارنجک به زبر تانک بعثی می رفتند و در فراغت از جبهه و جنگ،  بیل و داس بدست در قالب جهاد سازندگی در روستا ها یار ملت بودند و باری از دوش آنان بر می داشتند.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود پبروی از خط امام قلبی بود و به هیچ عنوان بهانه ای و دستاویزی برای حذف رقیب نبود.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود خانواده امام از ارج و قربی برخوردار بودند و مردم و مسئولین حفظ حرمت بیت امام را نه وظیفه بلکه تکلیف برای خویش می دانستند.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود صدا و سیما واقعا رسانه ملی بود و در آن از سروش و بهشتی گرفته تا کیانوری توده ای در برابر دیدگان ملت بحث کلامی می کردند و نه تنها  به نظام و اسلام ضربه  و خدشه ای وارد نمی شد بلکه نهال نوپای نظام اسلامی آبدیده تر می گردید.

 در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود هاشمی وزیر کشور و رئیس مجلس بود، موسوی خوئینی ها دادستان کل و جنتی دبیر شورای نگهبان و موسوی نخست وزیر  بود و کروبی رئیس بنیادشهید و امیر حجاج. جالبتر آنکه هیچ کدام دیگری را نه تنها ضدولایت فقیه و عامل برانداز و سران فتنه و ... خطاب نمی کردند  بلکه بسان آقای یزدی  جایگاه خود در ریاست قوه قضائیه را به هاشمی فارغ شده از ریاست جمهوری تعارف می زدند.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود اگر بهشتی و رجایی و باهنر و مطهری و باکری و همت و زین الدین و... رفتند و با خون خود نظام نوپای انقلاب را آبیاری کردند به پاس رشادت و از خودگذشتگی ایشان خانواده های شهدا از اندک حرمتی برخوردار بودند.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود شعار ملت نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی بود و کلام امامشان نیز  " آمریکا از شوروی بدتر، شوروی از آمریکا بدتر، انگلیس از هر دو بدتر، همه از هم بدتر" بود.

در ایران پس از انقلاب که امام(ره) معمار آن بود ...

و اما اکنون چه زیبا!! پوستین انقلاب را وارونه پوشیده ایم. 

/ 2 نظر / 116 بازدید
مهدي

سلام به نظرت اتفاقی که بعد از امام افتاده (منظورم اختلاف بین دو گروه که هر دو یاران امام بودند) شبیه اختلاف بین صحابه بعد از رحلت پیامبر نیست؟ بهتر است خوب ببینیم که چه کسانی دارند تیشه به ریشه انقلاب می زنند و خط مقدم دشمن شده اند... در مورد بیت امام هم باید عرض کنم که اشکالات زیادی به بیت امام وارد است از این جهت که در دورانی که انواع اهانت ها به امام و اندیشه امام شد هیچ نگفت و امروز هم به جای محکوم کردن اصل قضیه صدا و سیما را محکوم کرد... نکته آخر اینکه خوب ببین که در خطبه 107 امیرامومنین شیعیان را از ناراستی چه کسانی زنهار می دهد... سخن آخر اینکه حتما وصیت نامه امام را یک دور بخوان آنوقت خیلی از شبهه ها برایت حل می شود و میبینی که کسانی که خود را پیرو خط امام معرفی می کنند چقدر به امام خیانت کرده اند...

کمیل

ار امام صادق علیه السلام سوال شد با بعضی از روایات شما بر خورد میکنیم مطلبی را بیان می کند و با روایت دیگری رو برو می شویم ضد آن را بیان می کند کدام را قبول کنیم و کدام را رد حضرت فرمودند : هر کدام از روایات با قران هماهنگ بود قبول نموده وهر کدام ضد قرآن بود به دیوار بکوبید امام رحمت و درود بی پایان خدا بر او باد فرمودند هر وقت دیدید دشمن شما را تشویق می کند بدانید راه ر ا اشتباه رفته اید حال این صدا و سیما است که پوستین را وارونه انداخته یا این سران فتنه ( کروبی و خاتمی و میر حسین ) آیا امریکا و اسرائیل عاشق اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و چون این سران فتنه (بخوان عروسکهای خیمه شب بازی دشمن) در پی متحقق کردن این شعار <<استقلال آزادی جمهوری اسلامی >> هستند از اینها دفاع می کنند یه خورده فکر کن خواهش می کنم