ململی به اسفرورین آمد

    ظاهراً بعد از کش و قوس های فراوان روز گذشته استاندار قزوین با صدور حکمی آقای مرتضی ململی را به عنوان «شهردار اسفرورین» منصوب کرد.

کش و قوس از آن منظر که اولویت اعضای شورای چهارم اسفرورین توافق بر گزینه بومی بود.  در این بین یا گزینه بومی مورد وثوق اعضای شورا خود تمایل به انتخاب نداشتند و یا اینکه گزینه هایی که تمایل به همکاری داشتند مورد اتفاق نظر اعضای شورا قرار نگرفتند. این عوامل باعث شد تا اعضای شورا به سمت گزینه های غیر بومی راهی شوند. بالطبع در این بین  اولین گزینه تبسمی شهردار شورای سوم بود ولی ایشان سر ناسازگاری با تنها عضو باقیمانده از شورای سوم در شورای چهارم داشت. نگارنده خود از فیضی درباره علت مخالفتش با تبسمی پرسیدم در صورتی که ایشان هم شناخت خوبی از شهر و مردمانش پیدا کرده و هم عملکرد قابل قبولی در کارنامه دارد؛ ایشان در جواب «عدم تعامل» ایشان را اصلی ترین علت در عدم اتفاق نظر شورا بر روی ایشان ذکر کردند. حالا تعامل به کدامین معنا  بماند.

به هر حال از امروز آقای مرتضی ململی بر کرسی شهرداری اسفرورین تکیه خواهد زد.

اما مرتضی ململی کیست؟

مرتضی ململی  دارای دیپلم ساختمان، لیسانس حقوق، کارشناسی ارشد حقوق و علوم سیاسی و هم اکنون دانشجوی دکترای مدیریت اجرایی است. در عین حال در زمینه حقوق وکیل پایه یک دادگستری بوده و به عنوان مدیر فروش و مدیرفنی چندین شرکت دستی هم بر صنعت و تجارت داشته است. ایشان با عضویت در چندین هیأت رشته های ورزشی به عنوان یک چهره ورزشی نیز در استان شناخته می شود.

ململی پیش از این به مدت 6 سال شهردار خرمدشت بوده و ظاهرا کارنامه قابل قبولی از خود بجا گذاشته است. ایشان در انتخابات شورای شهر قزوین در خرداد 92 به صورت مستقل کاندیدا بود که با شعار «پیشگیری از اعتیاد» با کسب 8088 رأی در رده 22 قرار گرفت و از راه یافتن به شورای شهر بازماند. ایشان در این انتخابات استفاده از خرد جمعی را پاشنه آشیل اداره شهر در انتخابات می دانست.

حقیر به نوبه خود حضور آقای ململی را در اسفرورین گرامی داشته و امیدوارم با استفاده از تجارب و دانش خود منشأ خدمات قابل توجه برای اسفرورین باشند.

در اینجا بر خود لازم می دانم از زحمات بی وفقه آقای تبسمی تشکر نمایم بی اغراق باید بگویم که ایشان در طی یک مدت کوتاه عملکرد خوبی از خود به یادگار گذاشتند و از پرودرگار عالم هستی برای ایشان موفقیت در همه عرصه های زندگی خواستارم.

/ 5 نظر / 52 بازدید

تبسمی که چیزی از سیاست وحقوق ومثلا مدیریت شهر نمی دانست ... خودش از شورا ی عزیز درمانده شده ... ناچار زند ه بودن انتخاب نمود.. ململی که هم قانون میداند از فوت کوز ه گری ودکتر اجرایست حتما یا گلا ه می گذارید سرش که فرار کند یا اینبار به حتم چاقو حتما در قلبش می نشیند ...

دوست

آقای فخار دمت گرم (تو رو سه نه نه)روخوب اومدی آخه یکی نیست بگه تو سر پیازی یا ته پیازی البته فکر میکنم نویسنده از شهر همجوار باشه

مهر علیان

علی اقا از اینکه اینقدر با وجدانی و مطالب را به این خوبی انتقال می دهی ازت ممنونم ولی از ماست که بر ماست طاهر خلاصه عقاید ونظرات شخصی خودش را با تبسمی به شهر تحمیل کرد جوجه را اخر پاییز می شمرتد ولی احتمال صددر صد این شهر دار اهل تعامل .... انهم چه تعاملی است .... حلقه بدوش طاهر بقیه هم که نخودی

رضا محمدی

راست می گه اگه ان بدبخت بلد بود (تعامل ...... انهم با فیضی می گم ) که نمی رفت این درسه عبرتی باشه برای اقای وکیل< دکتر اما یک جمله با فیضی : دستت درد نکنه واقعا تخم ننگی کاشتی

وای !خدا تات ترک هم افرید ...