استاندار، شهردار

امروز دوستی از مدیران کلان دیروز و امروز استان را دیدم بعد از احوالپرسی های معمول حس کنجکاوی به سراغم آمد و از او درباره وضعیت انتخاب استاندار جدید پرسیدم چون می دانستم قطعا اطلاعاتی دارد. جوابی که شنیدم برایم بسیار جالبتر از متن خبر اصلی بود. با خنده جواب داد که فعلا کسانی که ما را در هر موقعیتی و فرصتی توصیه به وحدت و برادری می کنند بدجوری خودشان دچار تشتت آرا شده اند و به هیچ وجه وحدت نظر که ندارند هیچ تعدد نظرهم ندارند بلکه نظرات بسیاری دارند و لذا کار استان ماه ها ست دچار رکود و روزمرگی شده اند.

کار مهره های کلیدی استان در باب استاندار مثال انتخاب شهردار در همین اسفرورین خودمان شده است. بجای اینکه دوستان بر روی گزینه های مستعد و اصلی بحث کنند و به وحدت نظر برسند هر کدام با مطرح کردن دوستان خود به عنوان گزینه های احتمالی در سطح رسانه ها سعی در منت گذاشتن بر اطرافیان خویش دارند و خود بهتر از همه می دانند که شانسی برای گزینه مدنظر متصور نیست. این تشتت در چند ماهه اخیر به حدی شدت گرفته است که حاج آقا اسلامی نقل به مضمون اعلام نمودند که از ایجاد همدلی در انتخاب استاندار مأیوس گشته است.

حرف از شهرداری اسفرورین به میان آمد ظاهرا مطابق پیش بینی ها علی رغم تبلیغات بسیار در باب محاسن شهردار بومی و مذمت شهردار غیر بومی بالاخره یک فرد غیر بومی به عنوان گزینه اصلی به برادران بالا معرفی شد. امیدواریم فرد جدید قابلیت بسیار بیشتری از مهندس تبسمی داشته باشد زیرا عملکرد شورا فقط در این صورت معقول می نماید که چشم به روی قابلیت، توانمندی و صدالبته تجربه چند وقته اخیر ایشان بسته باشد.

راستی هنوز جوابی برای آن نامه سرگشاده دریافت نکرده ام همچنان امیدوار و البته چشم به راه که موتور نامه رسان محل جلوی در ما روی جک قرار گیرد....

/ 2 نظر / 30 بازدید
طاهرخانی

بسم رب الشهداء و الصدیقین غم هجران تو بهروز پریشانم کرد دیده با رفتن تو اشک به دامانم کرد بی حضور تو ندارم سر شوقی زیرا غم تو در شب ظلمت زده مهمانم کرد گویا از اسارت بازگشتی تا غم هجران دائمی ات را به قلب مان مهر کنی و سپس ستاره وار به هنگام سحر ترکمان کنی . چه رویای زیبایی بود با تو بودن و با تو زیستن. بهروز شهید بدان که نام پاکت و حماسه جانبازیت و تحمل هشت سال اسارت عزتمندانه ات را در لحظه لحظه های زندگی فریاد خواهیم کرد و با یاد جانباز بزرگ کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و اسرای دشت نینوا – در تاسوعای حسینی چهلمین روز فراقت را مثل روزهای گذشته دوباره به سوگ می نشینیم میعاد: روز چهارشنبه 22/8/92 از ساعت 2 الی 4 بعد از ظهر مسجد خاتم الانبیاء تاکستان (مصلای نماز جمعه) سخنران : حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ابوترابی نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی خانواده آزاده سرافراز جانباز شهید حاج بهروز طاهرخانی

هعغکخخا

پنج شنبه 3 خرداد 1341 / 19 ذی‌الحجه 1381 / 24 مه 1962 ● امروز اولین قسمت از املاک مالکان بزرگ قزوین در روستای اسفرورین توسط محمدرضا پهلوی تقسیم شد و اسناد مالکیت 950 نفر از کشاورزان به نمایندگان آنها داده شد. شاه در این مراسم اظهار خوشوقتی کرد که اصلاحات ارضی ایران، باعث پیشرفت اصول کشاورزی و ازدیاد تولید و عدالت اجتماعی شده است.