اسفرورین شهری بدون پیاده رو

     «نامه سرگشاده» معمولا به نامه هایی گفته می شود که در باب مسائل خاصی خطاب به شخصی حقیقی یا حقوقی بیشتر به قصد اعتراض نوشته می شود ولی بجای ارسال مستقیم و خصوصی؛ در سطح افکار عمومی و رسانه ها منتشر می گردد. اما فرهنگ نگاشتن «نامه سرگشاده» در اسفرورین ما کمتر باب بوده است. اخیراٌ یکی از موضوعاتی که جمعی از همشهریان اسفرورینی را وادار به ارسال نامه سرگشاده کرده معضل پیاده روها و ساخت وساز غیرمجاز در سطح شهر می باشد. موضوعی که پیشتر مورد توجه صداوسیمای استان و همچنین این تریبون تحت عنوان «اسفرورین پیاده رو ندارد» قرار گرفته بود.

    متن زیر نامه جمعی از فرهنگیان اسفرورینی است که با امضاء محفوظ جهت انتشار در اختیار مسئول این وبگاه قرار گرفته است. امید وافر دارم که مخاطبین نامه با دید باز به موضوع نگریسته و در صورت امکان در مقام پاسخگویی بربیاند. از همین جا اعلام می شود که این تریبون آماده انتشار هرگونه پاسخ از سوی مسئولین ذیربط می باشد:

و اما عریضه:

به نام خدایی که جهان را براساس نظم آفرید

اسفرورین شهری بدون پیاده رو

چرا در شهر؟ اسفرورین ساخت و سازها تابع هیچ قانون و مقرراتی نمی باشد

در شهر اسفرورین شهرداری و شورای شهر نه تنها چشم خود را بر روی ساخت سازهای غیر مجاز بسته اند بلکه در برخی موارد تعدادی از کارکنان شهرداری به متخلفین مشاوره هم می دهند و این امر باعث گردیده متخلفین هرگونه که بخواهند ساخت و سازهای غیرقانونی انجام می دهند حتی در خیابان اصلی شهر واحدهای تجاری و مسکونی ساخته می شود که کاملا در حریم پیاده رو و خیابان قرار دارد. این در حالی است که مسئولین مرتبط، شهردار و شورای شهر در ابتدای ساخت این مکان در جریان امور قرار گرفته اند که گاها برای افراد اطلاع دهنده به دلیل عدم امانتداری شهرداری دردسرهایی هم ایجاد گردیده ولی با این وجود هیچ ترتیب اثری داده نشده است.

این موضوع زمانی بیشتر مشمئز کننده (؟!) می شود که در برخی موارد افراد پولدار و .... ساختمانهای کلنگی یا زمینی که کاملا در حریم خیابانها و پیاده روها قرار دارد را باقیمت ناچیزی کاملا غیرقانونی خریداری می نمایند و شروع به ساخت و ساز می نمایند به نحوی که هیچ پیاده رویی برای عبور عابرین پیاده باقی نمی ماند و عابرین اگر بخواهند رفت و آمد کنند باید در محل عبور وسایل نقلیه رفت و آمد نمایند.

ولی آن روی سکه افرادی که دارای رابط یا قدرت نامشروع نیستند اگر بخواهند در کوچه پس کوچه های شهر هم ساخت و ساز کنند حتما باید تمامی قوانین شهرداری را مو به مو اجرا نمایند آیا این تبعیض نیست؟

سوال هایی که مطرح است: چرا در خیابان اصلی شهر و در مکانهایی که در دوران همین شورای جدید ساخته شده است پیاده رویی وجود ندارد؟  عابرین پیاده برای عبورومرور باید در کجا رفت و آمد نمایند؟ پاسخگوی خطراتی که در این گونه مواقع برای عابرین پیاده رخ می دهد کیست؟ شورای شهر و شهرداری به چه قیمت می خواهند افراد خاطی را دلخوش کنند؟ کدامیک از مقامات استانی باید پاسخگو باشد؟ و ...

جمعی از فرهنگیان اسفرورین

امضاء محفوظ

/ 11 نظر / 35 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اسماعیل زال بیگی

سلام خیلی ممنون از شما اقای فخار و همه دست اندر کارانی که در تحریر این نامه سرگشاده اقدام کرده اند این موضوع یکی از دغدغه هایی است که ذهن بنده را مشغول کرده است . موضوع مشاوره به متخلفین هم امروز زیاد به گوش میرسد . اما حیف کاری که میشود کرد فقط این است که بنشینیم و نظاره گر باشیم . متاسفانه کسانی هم که علاقه به انجام کاری دارند سریعا برچسب روی پیشانیش میکوبند که فلانی ... در پایان هرگز این موضوع و خاطره از یادم نمیرود که یکی از دوستانم که به اسفرورین آمده بود چقدر به پیاده روهای نداشته ما ...

ج.ای

سلام.واقعا ببین چقد از دور وری هامون عقب افتادیم ک اونا سر فرمانداری بحث میکنن وما سر پیاده رو...هی خدا بکش مارا

ادریس

خیلی جالبه فرهنگیان!!!!! می گونید هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک همین کسانی که عهده دار مسولیت هستند شاگرد های .......بوده اند . دیدند نمک گندیده شده دنبال چیز دیگه به جز نمک میگرددند.

یکی

فکر نمیکنم از فرهنگیان ما بخاری بلند شه ...

طاهرخانی

سلام خسته نباشید یه سوال اسفرورین واقعا پیاده رو نداره؟

اسفرورینی مقیم قزوین

فرهنگ وفرهنگ سازی از ماست شورا وشهرداری قرار نیست بابیل وچوب بگیرند تا ما فرهنگ شهر نشینی یاد بگیریم چرا باید زور باشه مایی که مدعی فرماندارهستیم (البته حق مسلم ماست)به جا درگیر کردن شورا بیایم فرصت دهیم کمک کنیم تا آنها به دنبال فرمانداری باشند چون حق گرفتنی است

اسفرورینی

سلام .خطاب به طاهرخانی ما چوب شما تاکستانی ها رو می خوریم

سلام جواب اون بنده خدایی که سوال کردن اسفرورین پیاده رو داره یا نه ؟ رو ندادین.

طاهر خانی

سلام خدمت مدیر وبلاگ لازم دونستم از خودم دفاع کنم اسفرورینی: من تاکستانی نیستم که چوب کم کاری های مارو بخورید هر طاهرخانی که تاکستانی نیست یه پیشنهاد هم دارم در انتخاب شهردار و شورای شهر دقت لازم رو انجام بدین. در ادامه سوالی که از آقای فخار پرسیدم ممنون جواب نمیخوام از یکی از شهروندان اسفرورین پرسیدم .

علی اکبر طاهرخانی

بسم رب الشهداء و الصدیقین غم هجران تو بهروز پریشانم کرد دیده با رفتن تو اشک به دامانم کرد بی حضور تو ندارم سر شوقی زیرا غم تو در شب ظلمت زده مهمانم کرد گویا از اسارت برگشتی تا غم هجران دائمی ات را به قلب مان مهر کنی و سپس ستاره وار به هنگام سحر ترکمان کنی . چه رویای زیبایی بود با تو بودن و با تو زیستن. بهروز شهید بدان که نام پاکت و حماسه جانبازیت و تحمل هشت سال اسارت عزتمندانه ات را در لحظه لحظه های زندگی فریاد خواهیم کرد و با یاد جانباز بزرگ کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و اسرای دشت نینوا – در تاسوعای حسینی چهلمین روز فراقت را مثل روزهای گذشته دوباره به سوگ می نشینیم میعاد: روز چهارشنبه 22/8/92 از ساعت 2 الی 4 بعد از ظهر مسجد خاتم الانبیاء تاکستان (مصلای نماز جمعه) سخنران : حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ابوترابی نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی خانواده آزاده سرافراز جانباز شهید حاج بهروز طاهرخانی