استفاده اختصاصی ممنوع

بسیاری از شما نیز چون من وقتی در ساعات اداری و غیر اداری در کوچه پس کوچه های اسفرورین گذر می کنید خودروهای دولتی را می بینید که مدیران مربوطه از آن(سوء) استفاده می کنند.

این خودروها را _که پلاک قرمز آن از دهها متری مشخص است_ می توان در مجالس عروسی و ترحیم اهالی نیز مشاهده کرد. از دیگر جاهایی که می توان سراغ این خودروها را گرفت در مراکز خرید ، مزارع، جلسات حزبی و... می باشد.

این مدیران حتی مراسم نماز جمعه را نیز با این خودرو های خدمت بر پا می دارند شاید از بی اطلاعی و کم سوادی من حقیر باشد  و از نظر ایشان انجام فرائض دینی با اموال بیت المال ثواب بیشتری را نصیب خواد کرد.

همه ما می دانیم که استفاده از اموال دولتی و بیت المال از نظر شرعی، قانونی و اخلاقی دارای اشکال می باشد حال سوال اینجاست چرا در فرهنگ عامیانه در اختیار بودن خودرو دولتی را نشانه شخصیت و اعتبار اجتماعی برای فرد متخلف می دانیم و در این بین علاوه بر اینکه مردم چشم خویش را بر تضییع حقوق خود بسته اند انتظار از نماینده ولی فقیه در شهر می باشد که به سادگی از این موضوع گذر نکند و به مدیران خود گوشزد نماید که ابنچنین در پیش دیدگان جامعه عملی ضد ارزشی، ضد اخلاقی و غیر قانونی را باعث نشوند.

بد نیست جهت اطلاع ابلاغیه مورخه 1/5/86 معاون اجرایی ریاست جمهوری را مبنی بر ممنوعیت استفاده اختصاصی از خودروهای دولتی را یادآوری نمایم:

...

1- هرگونه استفاده شخصی از کلیه خودروها با پلاک قرمز( دولتی) که در اختیار دستگاه‌های اجرایی می‌باشد، چه به صورت موردی و چه به صورت در اختیار موضوع این بخش نامه مطلقا ممنوع است. 
...

3- در پایان مهلت یک هفته‌ای، چنانچه فردی از خودرو با پلاک قرمز برای امور شخصی استفاده کند از طریق نیروی انتظامی توقیف و فرد خاطی و مقام مسوولی که اجازه استفاده از خودروی دولتی را صادر نموده به عنوان متصرف غیر مجاز در اموال عمومی تحت تعقیب قرار گرفته و مورد برخورد قضایی و انضباطی قرار گیرد.
4- مسئولیت نظارت و اجرای دقیق این بخشنامه به عهده معاونین رئیس جمهور، وزراء، استانداران و همه مدیران کشور خواهد بود.

درپایان باید به مدیران اینچنینی از باب نصیحت گفت که داشتن محاسن مرتب ، گرفتن تسبیح در دست و انداختن انگشتر عقیق بر انگشتان و...  ارزش نیست همین که کاری ضد ارزشی نکنیم خود حافظ ارزشهاست.

و در پایانتر حیف که از دلگیری دوستان بیمناکم وگرنه بیشتر جای بحث وجود داشت.

/ 1 نظر / 24 بازدید
به تو چه!

چقدر گیر میدی بابا