با اقدام سریع پرسنل اورژانس اسفرورین، کودک 2 ساله از مرگ حتمی نجات یافت

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان قزوین در غروب روز سی‌ام فروردین ماه ، اهالی شهر شال هراسان کودکی را که به علت سقوط از دوچرخه دچار بیهوشی شده بود ، به مرکز بهداشتی درمانی شال می‌آورند. در معاینه پزشک درمانگاه درمی‌یابد که بعلت شدت سقوط کودک فاقد علائم حیاتی می‌باشد لذا سریعا با پایگاه اورژانس اسفرورین تماس گرفته و درخواست کمک می‌نماید. آمبولانس اورژانس اسفرورین در عرض 4 دقیقه در محل حاضر شده و به همراه پرسنل درمانگاه عملیات احیاء قلبی ریوی (CPR) را شروع می‌نمایند و با گذاشتن لوله تراشه ، راه هوایی مصدوم را باز نموده  و با ادامه CPR در طی مسیر ، بیمار را به بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان منتقل می‌نمایند.خوشبختانه عملیات احیاء مثمر ثمر واقع شده و کودک هم‌اکنون در بخش  ICU (مراقبتهای ویژه) بیمارستان تاکستان بستری می باشد.

لازم به ذکر است پرسنل وقت پایگاه آقایان پرویز آقاعلی و مهدی فلاح ترک بودند که توسط رئیس مرکزمدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان مورد تشویق و تفقد قرار گرفتند.

/ 4 نظر / 80 بازدید
عمران رحیمی فر

سلام قرآن می فرماید هر کس فردی را از مرگ نجات دهد مانند آن است که تمام انسان ها را نجات داده است از عزیزان زحمت کش اورژانس تشکرمی کنم نیز شما که نقش مهمی در تاسیس این پایگاه داشته اید تشکر می کنم موفق باشید

عباس شفيعي مفا...

از زحمات شما در استقرار پايگاه اورژانس صميمانه سپاسگذاريم و به همكارانتان خسته نباشيد ميگوييم

ابوالفضل مهرعلیان

سلام ان شا’الله با پیگیری ساختمانش هم احداث بشه تا نقیصه نبود بیمارستان درمنطقه کمی جبران بشه وخدمات رسانی بیشتری به همشهریان محترم اسفرورینی وحومه داشته باشن. از زحمات عوامل اورژانس 115اسفرورین نهایت تشکر را داریم .واقعا برای اسفرورین یک افتخاره.

حسین شفیعی اسفرورین

همیشه فکر می کنیم چون گرفتاریم به خدا نمیرسیم ولی در حقیقت چون به خدا نمیرسیم گرفتاریم