در جمع فعالان اقتصادی

     توجه کرده اید بعضی از مواقع در جایی هستید که نباید باشید به اصطلاح در میان جمعی بُر خورده اید. چند شب پیش در میان جمع کثیری از فعالان اقتصادی کشور حضور داشتم. جمعی که درصد زیادی از اقتصاد بخش خصوصی را به خود اختصاص داده بود. هر کدام صاحب عنوانی یا پایه گذار و موسس یک شاخه از صنعتی بودند یا رئیس هیأت مدیره یک هلدینگی بودند. یا مانند یحیی آل اسحاق و کلانتری قبلا وزیر بودند و یا الان با وزیری نسبتی خاص داشتند.

  جمع؛ محفلی انتخاباتی بود. در پیش رو بودن انتخابات پارلمان بخش خصوصی یا همان اتاق بازرگانی باعث شده بود که ائتلاف «برای فردا» اعلام موجودیت نماید. این ائتلاف با لیستی بلند بالا از صنعتگران و کارآفرینان کشور با سر لیستی مهدی جهانگیری موسس و بنیانگذار بانک گردشگری (برادر مهندس جهانگیری معاون اول رئیس جمهور) سعی در ایجاد تغییر در ساختار اتاق بازرگانی نموده؛ که به گفته ایشان سالهاست که نه تنها کاری برای بخش خصوصی نکرده است بلکه پاتوقی بوده برای گروهی و نتیجه عملکردش ایجاد رانت های ویژه برای گروه های همسو بوده است.

جهانگیری در بین دو علی!

  من که به دعوت دکترعلی محمدی دوست و همشهری اسفرورینی ام در این جمع حدودا پانصد نفری حاضر بودم گذشته از مجری گری شهریاری، از سخنان سه دقیقه ای سرآمدان اقتصاد کشور حظ و بهره ای وافر بردم. هر کدام در نطق کوتاه خود به معضلی عمده در اقتصاد اشاره کرده و راهکار موثری ارائه می دادند. پیش خود به این می اندیشیدم که با این همه توان و منابع انسانی و پتانسیل مدیران اقتصادی چرا وضع اقتصاد این مرزوبوم بدین حال نزار است.

به نظرم سوژه و چهره این محفل کسی نبود جز «سیده فاطمه مقیمی» که شهریاری از او به عنوان ثروتمندترین زن ایران نام برد و هنگامی که اعضای ائتلاف بر روی سِن قصد دادن دست اتحاد به یکدیگر داشتند رعایت مسائل شرعی  باعث شد ایشان به گرفتن شال نفرات کناری خود بسنده کند.

   اما حسن ختام برنامه سخنرانی دکتر علی محمدی بود که شهریاری از ایشان به عنوان جوان ترین کارآفرین کشور جهت ایراد سخنرانی دعوت کرد. ایشان در نطق کوتاهش به تاثیر کارآفرینی و اشتغال زایی بر فرهنگ و کاهش بزهکاری ها اشاره نموده و از اعضای ائتلاف خواستند که در صورت پیروزی با اشتغال زایی و کارآفرینی علاوه بر رونق اقتصادی گامی موثر در ارتقا فرهنگ جامعه بردارند.

/ 14 نظر / 285 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میلاد مهرعلیان

آقای فخار سلیمانی سلام لطفا از حاج داوود مهرعلیان فرزند حاج عزت یکی از سرمایه‏ ‏داران‏ ‏بزرگ‏ ‏اسفرورین‏ ‏‏ ‏و‏ ‏سهیل‏ ‏مهرعلیان‏ ‏فرزند‏ ‏پرویز‏ ‏دانشجو‏ ‏دکتری‏ ‏هوش‏ ‏مصنوعی‏ ‏و‏ ‏استاد‏ ‏دانشگاه‏ ‏و‏ ‏نخبه‏ ‏هم‏ ‏مصاحبه‏ ‏و‏ ‏پست‏ ‏بذارید‏ ‏با‏ ‏تشکر.‏ ‏

بابا چرا تا يكي رشد ميكنه ميخوايد واسش رقيب درست كنيد ؟!! علي اقا اگه راست ميگي منتشر كن

ايران

سلام واقعا باعث افتخار شهر اسفرورين ان جوان عزيز . قابل توجه شما قيافه شخص وسط به آقاي جهانگيري نمي خوره شايد يه جهانگيري جديده[خوشمزه]

علي عمويي

اقاي فخار اين اقاي محمدي اسفروريني هستند ؟ بنده سعادت اشنايي با ايشون ندارم.

علي عمويي

اگر امكان داره ايشون رو بيشتر معرفي كنيد ممنون از شما كه هميشه در پوشش خبرهاي وطن مقدسمون اهتمام داريد

علي عمويي

مرسي كه ايشون رو معرفي كرديد !!!!!

علي عمويي

مرسي كه ايشون رو معرفي كرديد !!!!!

123

سلام کاش از پدر آقای محمدی کس و هم مطالب منتشر میکردید تا بیشتر اونها رو بشناسیم .

123

سلام متاسفم برای شما که ازخانواده شهدا می باشید و با این افراد معلوم الحال ...

همشهري اسفروريني

دوست عزيز ١٢٣ با احترام به نظر شما به اطلاعتون ميرسونم اقاي جهانگيري از رزمندگان جبهه جنگ هستند و از خانواده هاي معظم شهدا و همچنين پدر اقاي محمدي از رزمندگان جنگ هستند و اقاي فخار هم برادر شهيد گرانقدر. لطفا در نظر دادن اطلاعاتمون رو تكميل كنيم بعد نظر بديم. ولي با همه اينها به عنوان يك مخاطب به نظر شما احترام ميزارم.