دردسر یک خبر جعلی

چندی پیش نشریه وزین تابان در صفحه حوادث خود خبری با عنوان «مرگ پرابهام مادر 18 ساله در اسفرورین» منتشر کرد که در آن به ماجرای فوت یک مادر 18 ساله در اسفرورین پرداخته بود ظاهرا خبرنگار محلی تابان با قصه پردازی ماجرای فوت را مشکوک جلوه داده و فرد مظنون را شوهر ایشان معرفی می کند و زمینه ارتکاب به جرم را نیز اختلافات خانوادگی عنوان می کند. از آنجائیکه اسفرورین دارای بافتی محلی و فامیلی است چاپ این خبر  بر اولیای دم گران آمد و با حضور در نشریه دروغ بودن خبر را به اطلاع مسئولین نشریه می رسانند و نتیجه آن می شود که در شماره بعدی در صفحه حوادث خبر قبلی تکذیب می شود ولی این تکذیبیه خانواده مرحومه را راضی نمی نماید و آنها جهت کشف هویت خبرنگار متوسل به دستگاه قضایی می گردند.

شنیده شده است که هفته گذشته، یکی از نزدیکان نشریه به همراه ... با پادرمیانی ریش سفیدان محلی در منزل یکی از اهالی طی دیدار با خانواده متوفی خواستار صرف نظر از اقدام قضایی می شوند. ولی ایشان با اصرار بر شناسایی هویت خبرنگار جلسه را به شکست می کشانند.

به نظر نگارنده در این ماجرا، نه نشریه مقصر است و نه صاحب عزا. نشریه ای که به خبرنگار محلی خود اعتماد کرده است و خانواده ای که ما می دانیم اینچنین برچسبی در شهری مانند اسفرورین چه عواقبی برایشان دارد. توصیه من به جوانان همشهری که برای رسانه های استان خبررسانی می کنند این است که در تهیه خبر دقت لازم را داشته باشند و حتما حساسیت های محلی را مدنظر قرار دهند. تا انشاالله هم از اعتماد نشریات به خبرنگاران محلی کاسته نشود و همچنین آبروی خانواده ای ریخته نشود.

لینک خبر:http://www.tabannews.net/totla.php?id=5513

/ 2 نظر / 15 بازدید
نوای دل

سلام دست به قلمتان حرف نداره ساده روان و آل احمدی و از اینکه خبر های اسفرورین را منعکس می کنید بسیار عالی است موفق باشید

محسن

با عرض تسلیت به شما و خانواده گرامیتان جهت درگذشت مادر خانم عزیزتان. فقط خواستم اعلام کنم که 90% مطالب نوشته شده در تمامی جرائدو اخبار گفته شده در رسانه ها چه داخلی و چه خارجی دروغ کذب است . که خیلی از انها با آبروی مردم بازی می کند . البته آبروی مردم که مهم نیست . مهم فروش مجله یا روزنامه خودشان است و یا گرفتن ارتقا . رسانه ها هم که بیشتر مخالفان خود را با دروغ های متفاوت سر کوب می کنند. خلاصه بنده به هیچ کدام از مطالب جرائد و رسانه ها اعتماد ندارم. درسته؟