رسم مردانگی

   قطعا واژه هایی مانند «تقدیر» و «تشکر» و یا «تودیع» و «معارفه» با گوشتان آشناست. و شنیده، خوانده و دیده اید که در ایتدا و انتهای هر مسئولیتی مراسمی به رسم یادبود و به پاس زحمات هر مسئولی برگزار می گردد. تا در طی آن ضمن تقدیر و تشکر از مقام سابق مسئول جدید نیز معرفی شده و به طور رسمی کار خود را آغاز نماید. اینگونه امور در سیستم اداری و فرهنگ اجتماعی کشور امری کاملا عادی و معمولی قلمداد می شود ولی انگار در شهر ما از عجایب روزگار بوده و هست.

    حتما مانند حقیر خبر جابجایی در رأس شورای شهر اسفرورین را شنیده اید. حاج آقا زالبیگی به دلیل یک سفر کاری خارجی مدتی طولانی را نتوانست در جایگاه ریاست و عضو شورا انجام وظیفه نماید و بنابر قانون در چنین مواقعی از اعضای علی البدل جایگزین عضو غایب می گردد. اما همین امر واضح و بدیهی مدت زمانی نه چندان کوتاه در هاله ای از ابهام به سر می برد و اصولا در چنین فضای غبارآلودی آنچه که  فرصت رشد پیدا می کند بروز و نشر شایعات است که متأسفانه کم هم ایجاد نشد. در برهه ای که با سلام و صلوات شیخ جوان همشهری را بر کرسی ریاست شورا نشاندیم تا ایجاد چنین فضای ابهام آلودی توسط همان دوستان یک قرن نبود بلکه فقط چند سال نیاز بود تا انواع توهین و افترا را به یک شخصیت همشهری منسوب نمائیم.

  اما چرا چنین شد؟  شاید بعضی از دوستان عملکرد ایشان را دلیلی بر مدعا بیاورند هرچند موافق این نظر نیستم ولی در این فرصت قصد بر مجادله در این موضوع را ندارم ولی این را به یقین می دانم که  در جامعه اسفرورین گریزی از نیش زبان بدخواهان نیست و انتقادی که به دوستان عضو شورا دارم این است که چرا با اطلاعی که از شرایط کاری همکار خود و نص صریح قانون داشتند در زمان مقتضی اقدام به برگزاری یک مراسم تودیع و معارفه رسمی نکردند تا هم از زحمات ایشان قدردانی گردد و هم با شفاف سازی فضا را برای شایع سازان تنگ گردانند.

    و در انتها ذکر خاطره ای خالی از لطف از نیست: در چند صباحی پیش از این طرف مشاوره دوستی قرار گرفتم که در حال کسب مسئولیتی در اسفرورین بود. بعد از بحث و جدلی مفصل نکته ای را متذکر شدم و گفتم تجربه نشان داده است که کارکردن در اسفرورین سهل تر از حرکت بر لبه تیغ نیست که  با لحظه ای غفلت سقوط در کمین است.

    به هرحال به نوبه خود از زحمات شیخ مسعود ذالبیگی  که در مدت مسئولیت شورا متحمل شدند تقدیر و تشکر می نمایم و عضویت آقای شیخ علی اکبر اکبری را در شورای شهر به ایشان تبریک می گویم و امیدوارم که این فرصت خدمت به جامعه اسفرورین را مغتنم شمرده  و گامی در جهت اعتلای شهر بردارند.

/ 11 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شجاعیان

سلام خدمت حاج علی آقا! باز هم به نکته خوبی اشاره کردید. یک ضعف فرهنگی جامعه را مورد چالش قرار دادید. انگار برایمان عادت شده است که کسی را در زمانی بر دوش سوارش کرده و تا عرش بلندش کنیم و بعد از مدتی به زیر پا گذاشته و له ش می کنیم. ما اسفرورینی ها استادان بی نظیر شخصیت سوزی هستیم.

علي بهداشت

شيخ مسعود واقعا تقدير داشت و از اين بابت از طرف همه مردم اسفرورين معذرت مي خواهم كه ايشون اينقدر كار كرد و اازشون قدراني نشد!!!!!!!!!ايشون و دار و دستته دور بر فقط بايد ساكتت باشن و گندشو درنيارن

مهرعلیان

"یک همشهری " سلام هیچ همشهریی برای شهرمان کار نمیکند .هرکس که به سمتی میرسد با پارتی آمده برای ماست مالی گند کاریهای افراد ماقبل خود و اصلا تخصصی در انجام هیچ کار ندارد من خودم در جریان همه کارها هستم .هیچ پیشرفتی در اداره شهرم چه اجتماعی چه سیاسی و فرهنگی و... رخ نخواهد داد مگر اینکه کار ها را یا به من بسپارند ویا یک غریبه را به مدیریت قبول کنند . و این است "مرام و منش همشهریان عزیزو کوته فکر من" آخر با شمام آقای بهداشت .همشهری .شما که انقدر محکم میحرفید و یقین دارید که کاسه ها زیر نیم کاسه است .پس چرا سکوت کرده و تنها با اسم مستعار در فضای سایبری سخن میگوید؟فکر نمیکنید شعار دادن دردی را از کسی دوا نمیکند؟اگر پک آسی در دست دارید خب رو کرده و حلال مشکلات شوید شاید انقدر قوی عمل کردید که در چشم هم زدنی شهرمان پایتخت شد؟؟؟هان ؟خدا را چه دیده اید؟

مهرشاد

ممنون

احمدی

علی بهداشت. این که برای شهر کاری نکرده وتقدیر تشکر نباید بشه درست اما کارای عقد خواهر ومادرت رو که انجام میده.

علی بهداشت

مگه مفتی عقد میکنه. پولشا میگیره. تازه این چه ربطی به افتضاح کار کردن شورا داشت. همه چیز رو با هم قاتی میکنی احمدی. حق شما همین آدماند

علی بهداشت

واگذاری علی بهداشت بی

برجلی

سلام وبلاگ خیلی بدی داری

دوست آقای زال بیگی

آقای فخار سلام آقای زال بیگی اصلا نیازی به تشکر ندارد وشاید از مطلب شما که مطرح کردید خبر نداشته باشد ولی آقای فخار فقط برای رضای خدا مقایسه ای بین شورای سوم که ریاستش را آقای زال بیگی داشتند با دو دوره قبل بشود با توجه به اینکه در دو دوره قبل اعضا شورا یکپارچه بودند ولی دوره سوم نه- تا آقای بهداشت به دنبال کارهای بهداشتی خود بروند ودر اموری که اطلاع ندارند دخالت نکنند ضمنا آقای زال بیگی به سر کار خود برگشته اند

علی بهداشت

شوراهای قبلی ام همین ... بودن. فکر کردی مثلا صفرعلی و عسگری خیلی شاخ بودن. هممه از همه بدتر