معارفه ممنوع

هفته گذشته خبری دهان به دهان پیچید که آقای مسلم عمویی از هکلاسی های قدیم به عنوان سرپرست هلال احمر تاکستان انتخاب شده ولی در آخرین لحظه مراسم تودیع آقای طاهرخانی و معارفه ایشان با رایزنی و اقدام بعضی از مسئولان شهرستان در پایتخت لغو گردیده است.

در این رابطه چند نکته ای به ذهن حقیر رسید که بد ندیدم عنوان کنم:

1- باید خدا را شاکر باشیم که بعد از چند سال طلسم اسفرورینی ها در سطح استان که نه! ولی در سطح شهرستان در حال شکسته شدن است و بر صندلی ریاست چند اداره در شهرستان تاکستان، اسفرورینی ها تکیه زده اند. این امر برای بعضی از فعالین سیاسی اسفرورینی که سی سال از زندگی سیاسی خویش را در زیر چتر فلان فرد و جناح سپری کردند و فقط در اسفرورین پستی گرفتند باید آموزنده باشد.

2-از مسئول یا مسئولینی که با یک اقدام قاطع فعلا مانع از برگزاری مراسم معارفه ایشان شدند و شاید هم کلا مهر ابطال بر این انتصاب بزنند انتظار داریم که حداقل به ما اسفرورینی ها علت را توضیح دهند که چرا در برهه ای که خود نمی توانند این چنین اقدامی برای ما به سرانجام برسانند مانع از اقدام و کمک سایرین نیز می شوند.

3- بارها به دوستان همشهری این نکته را یادآور شده ام که برای ما اسفرورینی ها در چنین مواقعی نباید خط و خطوط سیاسی معنا داشته باشد و بر همه دوستان تکلیف است که از ابزارهای لازم بهره جسته و از دوستان خویش در سطح شهرستان و استان بخواهند که نه تنها در چنین مواقعی سنگ اندازی ننمایند بلکه حمایت نیز بکنند.

4- البته دلایل این اقدام را تا حدودی می توانم حدس بزنم که برای هر کدام از دلایل نیز جای بحث فراوانی وجود دارد. 

پس منتظر می مانم تا ببینم اصلا کسی برای این یاداشت تره هم خرد می کند یا نه؟

/ 1 نظر / 7 بازدید
عبدالله

با سلام در این خصوص بعرض میرساند 1- این قصه فقط در بین خودتان شایع بود والا در هلال احمر هیچ نام و نشانی از فرد یاد شده نبوده و نیست و نخواهد بود بقول معروف مثل قصه خواستگاری آن پسری می ماند که میکفت فلان دختر را دوست دارم و 50 درصد آن که رضایت من و مادرم باشد حل است و مانده 50 درصد بقیه که رضایت دختر و خانواده اش است 2 - در حد شایعه هم که پخش کردید یک روز فرماندار از مرتضی بخشدارتان پرسید این آقا چه وضعیتی دارد مرتضی در جواب میگوید آدم پر حاشیه و کم خاصیتی است 3- انتخاب رییس هلال احمر با شرایطی توسط شورای اجرایی پیشنهاد میگردد یکی از شرایط آن داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر در رشته های پزشکی یا مدیریتی است که فرد مورد نظر شما نداشت. بنابر این قضیه آنقدر هم شما فکر میکنید جدی نبود تا به تهران بکشد پسر خاله خیلی دلش میخواست نشان بدهد کار از دستش در میاد