مرگ خوبست برای همسایه

در اسفرورین ما نقل است که در گذشته های دور( بگوییم دور تا به کسی در زمان حال برنخورد) واعظی بر منبر بود و مردم را وعظ می کرد و از احکام مطهرات و نجاسات می گفت و عنوان می کرد که اگر طفلی بر زیراندازی نجاستی بر جای گذارد تنها راه طهارت آن فیچی کردن آن قسمت است.

واعظ به منزل مراجعت کرد و بعد از احوالپرسی با اهل منزل ناگهان چشمش به فرش نفیس وسط اتاق افتاد که وسط آن قیچی شده بود. واعظ عصبانی شروع به دادوفریاد کرد که چرا این شده است. ضعیفه منزل گریه کنان گفت که «حاج آقا شما خودتون تومسجد گفتید که اگر ...»

واعظ با حالتی اندرز گونه گفت «ای زن! من چیزایی که در مسجد میگم برای مردم میگم نه واسه خودم تو کی باید فرق اینارو بفهمی ...»

حکایت این واعظ حکایت فاطمه رجبی است که مدتی است به نوشته های ایشان علاقه پیدا کرده ام و کاملا می توانم تجسم کنم که ایشان در وقت نوشتن چه فحشها و دشنام هایی بر علیه کسانی که می نویسند بر زبانش جاریست و قلم شرم سار است و آنها را به روی کاغذ منتقل نمی کند ولی منظور نگارنده، مطلب آخر ایشان با عنوان «مذهب هاشمیسم» است که در قسمتی از آن( ...تئوری‌پردازی فائزه هاشمی با پشتوانه پدر چند شغله‌اش در امامت جمعه؟ ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام؟! و ریاست مجلس خبرگان!!! را چه کسی پاسخ‌گوست؟ ....) به چند شغله بودن آقای هاشمی اعتراض نموده و طوری وانمود کرده اند که چند شغله بودن عیب بزرگی است ولی ایشان یادشان رفته است که دولتمردان دولت نهم هرکدام چندین پست را اشغال نموده اند که مثال در این مقال فراوان است و ذکر آن اطاله کلام و نماد این چند شغله ها همسر ایشان است که علاوه بر عضویت در هیات دولت و سخنگویی آن به عنوان وزیر دادگستری نیز مشغول خدمت هستند و در کنار آن به عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان  و ریاست ستاد مبارزه با  قاچاق کالا و ارز نیز درحال فعالیت هستند.

به سرکار خانم رجبی باید گفت که اگر چند شغله بودن آقای هاشمی چیز پسندیده ای نیست پیش از آن باید به همسر خویش متذکر شوید و یا نه! وعظ شما هم مثال آن واعظ فقط کارکرد بیرونی دارد و دراندرون حکم دیگری جاریست.

/ 0 نظر / 4 بازدید